Gołębie pocztowe - ...pasja od zawsze !

szok! - beszczelne podróbki!

Witajcie:)

Opiszę Wam sprawę która mnie niesamowicie zbulwersowała! Chodzi mianowicie o Ronidazol 10%! Sprawa przedstawia się  tak:

Oto treść mojego emaila jaki napisałem do polskiego przedstawiciela Tollisanu, gdyż z tej firmy (tak mi się wydawało) używałem "pseudo środka" który nosi nazwe "ronidazol"

Witam:)
Jestem hodowcą gołębi pocztowych i mam pytanie. Czy wasza firma jest producentem Ronidazolu?, a konkretnie produktu o nazwie Ronidazole S10%? Produkt wygląda identycznie jak Wasze pozostałe, etykieta, wygląd, kolorystyka itd..., ale na Waszej stronie nie spotkałem się jak dotąd z tym produktem? Stosuję preparaty z Waszej firmy, ale ostatnio ktoś mi powiedział ze Tollisan nie produkuje Ronidazolu?
Proszę o odpowiedź w tej sprawie.
Z poważaniem
Marcin K.
I jaką uzyskałem odpowiedź:
Witam,
jeżeli to opakowanie 50gram i w nazwie ma Ranidazol S10% to jest to tylko cukier puder.
Jeżeli chce mieć Pan pewność oryginalnego produktu proszę zamawiać na www.tollisan.pl. Proszę o kontakt telefoniczny.
Pozdrawiam
Anna Klimeczko
608-511-623
Zadzwoniłem do Tej Pani i potwierdziła mi fakt iż środek który posiadam jest tak naprawdę podróbką bo oni takiego czegoś nie produkują!! 
zobacz "pseudo lek"
 zwróćcie uwagę na "podwójne el nałożone na siebie, w oryginalnych nazwach środków firmy Tollisan tego nie ma ! (www.tollisan.pl - tu można zobaczyć ich produkty)
Szok! Fakt że to moja nieuwaga i głupota spowodowała że dałem się nabrać! Ale nie zmieni nic faktu iż jest to naciągnie hodowców! Ale szczegóły - środek rzeczywiście wygląda identycznie jak produkty z firmy Tollisan!, pomarańczowa kolorystyka, banderola, nazwa jest identyczna (ma jednak szczegól -  w słowie "Tollisan" "EL JEST INACZEJ NAPISANE - TAK JAKBY JEDNO NA DRUGI NAŁOŻONE!) a prawdziwe produkty mają nazwę  pisaną normalnie "LL" !
Ja jestem lekko w szoku, wiem że w mojej okolicy jest masowo stosowany ten pseudo lek i jest on psrzedawany przez zaufanego producenta karmy, ale co tak na prawdę  jest w tym opakowaniu to nikt nie wie!  Na opakowaniu jest podany następujący adres: TOLLISAN GmbH , Zum Eisenhammer 53 D-46049 Oberhausen, tel. 0208-824360! Tu nazwa jest podana wręcz tak samo jak u oryginalnego producenta!
Ciekawe żę jak dotąd nikt u Nas nie zainteresował się tą sprawą? Miałem posłać go koledze P. Marianowi Czekajowi ale w tej sytuacji mija się  to z celem! Może Panie Marianie zainteresuje się Pan tym i zadzwoni pod ten adres? zna Pan język ciekawe co Panu powiedzą? Wg mnie jest to celowe nadużcie loga firmy bo wprowadzić na rynek jakieś świństwo!
A kolega Paweł niedawno mówił mi że zakupil oryginalny ronidazol w niemczch i kosztował ok 25 euro i że nie wierzy "polaczkom!" Teraz osobiście się o tym przekonałem i rozumię jego tok myślenia!
Teraz na rynku są bardzo popularne "różne" saszetki sprzedawane masowo spod lady!  Pewien znajomy jak poruszyłem ten temat (nie będę ujawniał personaliów) śmieje się wręcz i mówił mi,  że osobiście widział matryce (identyczne jak oryginalne) do produkcji świństwa o nieznanym składzie - za to w identycznym opakowaniu jak prawdziwe "renomowane saszetki" (po 8-10zł za sztuke!!!)....Teraz dwa razy zastanowię się zanim coś kupię!
Nie każdego stać na zakup lub sporwadzenie oryginalnych środków i jestem przekonany, że nie jeden  z Nas hodowców dał się już tak nabrać! Wiem, że  w moim regionie ten "pseudo lek" jest bardzo popularny i łatwo dostępny, a że zbliża się okres wysiadywania jajek przez gołębie i co za tym idzie podawanie tego środka zapobiegawczo podczas wysiadywania (sam podawalem przez okres 5-7 dni) będzie miał  on znów zastosowanie!
Czekam na wasze komentarze i sugestie , może mieliście podobne przypadki?? Kto z Was spotkał się już z tą podróbka? Jaki wobec tego środek stosować przeciwko żółtemu guzkowi??
Pozdrawiam i życzę jak najmniej takich wpadek!!
Marcin